Πήρε τη... Δόξα ο αρχηγός του!

Με «χρυσό» σκόρερ τον αρχηγό του, Νίκο Σπυρόπουλο, στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης (90’), ο Όμιλος Φιλάθλων Χολαργού πέτυχε το Σάββατο (21/2) το σημαντικότερο «διπλό» της φετινής σεζόν, επικρατώντας στο Βύρωνα της ιστορικής Δόξας, με 1-2. Σε μία έδρα όπου το Αιγάλεω γνώρισε την ήττα  με
2-1, με την Αργυρούπολη (1-1) και την Αγία Παρασκευή (2-2) να παίρνουν απλώς το βαθμό της ισοπαλίας, η ομάδα του Χολαργού κατάφερε να περάσει νικηφόρα, μειώνοντας, παράλληλα, τη διαφορά της από την κορυφή, στους 5 βαθμούς.

Το σκορ στο παιχνίδι είχε ανοίξει από το 7ο λεπτό, με υπέροχο μακρινό σουτ του Αλέξανδρου Καζάκου, για να φτάσουν οι γηπεδούχοι στην -προσωρινή- ισοφάριση, 8 λεπτά πριν το τέλος (82’).

Το επόμενο Σάββατο (28/2), η ομάδα της πόλης μας υποδέχεται στο «Μαρκ Μαρσώ» τη Θύελλα Αγίου Δημητρίου, στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής. Στο αντίστοιχο ματς του α' γύρου, ο Χολαργός είχε επικρατήσει στο γήπεδο του Καλαμακίου, με 0-2.

Απέναντι στη Δόξα Βύρωνα, ο Γιάννης Κουσάνας χρησιμοποίησε τους Μάριο Αρδίζογλου, Αλέξανδρο Καζάκο, Σπύρο Στεργιάκο, Νίκο Σπυρόπουλο, Παναγιώτη Πλεμμένο, Κώστα Χάλο, Σωκράτη Λυρά, Βασίλη Τζέλη, Νίκο Κετσετζόγλου, Γιάννη Λαμπρινάκο, Παναγιώτη Καζάκο, ενώ ως αλλαγή, τους Νεκτάριο Ζώη, Φάνη Κατσαρό και Λάμπρο Αναστασόπουλο.