Έκανε σεφτέ... στο Χολαργό!

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα επί… χολαργιώτικου εδάφους, πανηγύρισε το Σάββατο ο Όμιλος Φιλάθλων Χολαργού. Οι παίκτες του Γιάννη Κουσάνα, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής, επικράτησαν 1-0 της ομάδας των Αγίων Αναργύρων, με τέρμα του Μίλτου Ξηντάρα στο 44ο λεπτό. Αυτή ήταν η δεύτερη
συνεχόμενη νίκη για το Χολαργό και πρώτη σε γήπεδο της πόλης, στη φετινή Α’ ΕΠΣΑ.

Έστω και προσωρινά, η διαφορά από την κορυφή μειώθηκε στους δύο πόντους, με την πρωτοπόρο Αγία Παρασκευή να έχει δύσκολο έργο την Κυριακή στο «Σταύρος Μαυροθαλασσίτης» της οδού Θηβών, με αντίπαλο το Αιγάλεω.

Την επόμενη αγωνιστική, ακολουθεί η εκτός έδρας αναμέτρηση με τον Κολωνό, στον Ταύρο.

Για τον ΟΦΧ, απέναντι στους Αγίους Αναργύρους, αγωνίστηκαν οι Δημήτρης Νικολάου, Κώστας Ψάλλας, Φάνης Κατσαρός, Νίκος Σπυρόπουλος, Νίκος Ταράτσας, Χριστόφορος Μαντζάνας, Γιώργος Λιανός, Μίλτος Ξηντάρας, Σωκράτης Λυράς, ενώ ως αλλαγή οι Παναγιώτης Καζάκος, Αχιλλέας Παπαευθυμίου και Νίκος Λεπτάκης.