Γλίτωσε την ήττα, όχι και τη νέα «γκέλα» ο ΟΦΧ

Η στιγμή της ισοφάρισης για τον ΟΦΧ
Για δεύτερο συνεχόμενο εντός έδρας παιχνίδι, ο Όμιλος Φιλάθλων Χολαργού δεν κατάφερε να γευτεί τη χαρά της νίκης, μένοντας στο ισόπαλο
1-1 με τη Δόξα Βύρωνα. Όλα κρίθηκαν στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα, όταν, σε μία αντεπίθεση, η φιλοξενούμενη ομάδα κατάφερε να εκμεταλλευτεί το κενό στην άμυνα του ΟΦΧ,
ανοίγοντας το σκορ, για να ακολουθήσει, πάντως, σχεδόν άμεσα η ισοφάριση, με κεφαλιά του Νίκου Ταράτσα στο 85ο λεπτό. Ο Χολαργός θα μπορούσε να έχει σκοράρει περίπου 10 λεπτά νωρίτερα, όταν, μετά από ένα εξαιρετικό σουτ του Χριστόφορου Μαντζάνα, η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της αντίπαλης εστίας.

Επόμενο ματς πρωταθλήματος για την ομάδα του Γιάννη Κουσάνα, το επόμενο Σαββατοκύριακο, στην έδρα της Θύελλας Αγίου Δημητρίου.

Ωστόσο, πριν από το παιχνίδι αυτό, θα προηγηθεί η εντός έδρας νοκ άουτ αναμέτρηση με τον Άγιο Ιερόθεο, για τη φάση των «32» του Κυπέλλου ΕΠΣΑ. Ο αγώνας θα διεξαχθεί στο «Μαρκ Μαρσώ», την ερχόμενη Τετάρτη (5/11), στις 14:30. Θυμίζουμε, πως η ομάδα του Αγίου Ιεροθέου, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος, είχε περάσει νικηφόρα από το γήπεδο της οδού Φανερωμένης, με σκορ 1-2.

Για τον ΟΦΧ, στο σημερινό παιχνίδι αγωνίστηκαν οι Δημήτρης Νικολάου, Σωκράτης Λυράς, Φάνης Κατσαρός, Νίκος Σπυρόπουλος, Νίκος Ταράτσας, Σπύρος Στεργιάκος, Αλέξανδρος Καζάκος, Κώστας Χάλος, Μίλτος Ξηντάρας, Χριστόφορος Μαντζάνας, Παναγιώτης Καζάκος, ενώ ως αλλαγή, στον αγωνιστικό χώρο πέρασαν οι Αχιλλέας Παπαευθυμίου και Νίκος Κετσετζόγλου.